Turecko – antické památky orientu

cena od 23 903 Kč termín: 23.05.2019 délka: 11 dní (zájezd č. 345507)

11 - denní zájezd

Edirne – Istanbul – Bursa - Selçuk - Afrodisias - Pamukkale - Hierapolis - Efes - Didyma - Milét – Priene – Pergamon – Trója - Dardanely – Istanbul

Zájezd do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami, most mezi Evropou a Asií. Poznáme historické památky křesťanské i osmanské architektury. Navštívíme klenoty antiky jako je mj. Efes, Pergamon, Milét, Didyma, ale i Istanbul, město odkud se řídily tři říše – římská, byzantská a osmanská a každá z nich zde zanechala své stopy. Turistickým magnetem budou i travertinové jezírka Pamukkale a odpočívat budeme u Egejského moře.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Praha

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
23.05.2019 02.06.2019 11 Praha 23 903 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:V ranních hodinách odlet z Prahy do Istanbulu , transfer z letiště a první seznámení se Starým městem a uličkami Zlatého rohu. Ubytování.
2. den:Snídaně. Istanbul , celodenní prohlídka města s úžasnou atmosférou. Prohlídku města začneme ve čtvrti Sultanahmet (UNESCO), na místě starého byzantského sídliště, zde je „starý Istanbul“. Aya Sofya, nejpůsobivější památka starého Istanbulu „chrám Boží moudrosti“, Modrá mešita, Hippodrom, palác Topkapi, plný uměleckých pokladů mimo jiné i nádherných kachlů z Izniku aj. Návrat na ubytování v Istanbulu.
3. den:Snídaně. Průjezd historickým městem Bursou (UNESCO), kolem Marmarského moře na západní pobřeží Turecka. Před příjezdem na ubytování navštívíme Selcuk, mohutné rozvaliny byzantské pevnosti a krásná stará bazilika sv.Jana, která údajně ukrývá hrob apoštola Jana. Ubytování v letovisku na břehu Egejského moře v oblasti Kusadasi, večeře.
4. den:Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
5. den:Snídaně. Cesta do vnitrozemí. Navštívíme jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Turecku Afrodisias (UNESCO), areál s mnoha antickými památkami – Afroditin chrám, Tetrapylon – monumentální brána, stadion. Pamukkale (UNESCO), prohlídka třpytivě bílých vápencových kaskádovitých jezírek nazývaných „Bavlněný zámek“. Hierapolis (UNESCO), bývalé vznešené antické město s divadlem, lázněmi a rozsáhlou antickou nekropolí. Návrat na ubytování, večeře.
6. den:Snídaně. Nejzachovalejší antické město východního Středomoří Efes (UNESCO), bývalé významné obchodní středisko, zříceniny starověkého města s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa Artemidina chrámu, Mramorová cesta, Trajánova fontána, Hadriánův chrám, Celsova knihovna, Arkadiova cesta – nejvelkolepější ulice v Efesu, antické Velké divadlo, Slavičí vrch, místo posledního pobytu P. Marie v krásném prostředí národního parku. Didyma, slavná starověká věštírna se zbytky Apollónova chrámu, Milét, významné starověké město s Velkým divadlem, agorou a lázněmi císařovny Faustiny, které byly postaveny pro manželku císaře Marka Aurelia. Návrat na ubytování, večeře.
7. den:Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
8. den:Snídaně. Ráno odjedeme k návštěvě velkolepé akropole Pergamon (UNESCO), shlížející z návrší na novodobou Bergamu, jedna z nejpůsobivějších památek v Turecku. Prohlídka antického města z 2. stol.př.n.l. Akropole - působivé a neobyčejné divadlo vystavěné v 3. století před Kristem s 10000 sedadly, slavná knihovna, Trajánův chrám s mramorovými sloupy - jediná dochovaná stavba na Akropoli z období Říma, Diův oltář, Asclepion – starodávné lékařské centrum, Asclepiův chrám. Pokračujeme do starodávné Tróje (UNESCO), k prohlídce jedné z nejslavnějších světových archeologických lokalit odkrytých H.Schliemannem. Trojské ruiny - Dům vykopávek, Pithova zahrada, chrám bohyně Athény (Homérova Íllias, Trojská válka). Ubytování v oblasti.
9. den:Snídaně. Odjezd k průlivu Dardanely, přeplutí Dardanelskou úžinou z Asie do Evropy, příjezd do Istanbulu. Dokončení prohlídky Istanbulu vč. návštěvy Velkého bazaru – Kapal? Çarş?, spletité středověké centrum, 4500 obchodů pohromadě s mešitami, bankami, dílnami a restauracemi. Ubytování v Istanbulu.
10. - 11. den:Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

17 630 Kč
Základní cena od 17 630 Kč

Antické památky Řecka a Turecka a pobyt na Egejském ostrově Chios

FirstMinute
Turecko, Selcuk
Edirne – Istanbul – Bursa - Selçuk - Afrodisias - Pamukkale - Hierapolis - Efes - Didyma - Milét – Priene – Pergamon – Trója - Dardanely – Istanbul Zájezd do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami, most mezi Evropou a Asií. Poznáme historické památky křesťanské i osmanské architektury…
termín: 23.05.2019 délka: 13 dní
27 990 Kč
Základní cena od 27 990 Kč

Turecko - velký okruh - letecky

Turecko, Egejský region
Turecko je stát ležící v Malé Asii, v Turecku se prolínají dvě kultury - islámská - orientální a západní - evropská. Tureckem vedly a stále tudy vedou významné obchodní cesty mezi Západem a Východem. Turecko je stát, který vám může nabídnout opravdu mnoho, starobylé antické a byzantské památky, islámské…
termín: 03.10.2019 délka: 12 dní
21 159 Kč
Základní cena od 21 159 Kč

Turecko – antické památky orientu

FirstMinute
Turecko, Istanbul
Edirne – Istanbul – Bursa - Selçuk - Afrodisias - Pamukkale - Hierapolis - Efes - Didyma - Milét – Priene – Pergamon – Trója - Dardanely – Istanbul Zájezd do země, která je odedávna spojnicí mezi kontinenty a kulturami, most mezi Evropou a Asií. Poznáme historické památky křesťanské i osmanské architektury…
termín: 23.05.2019 délka: 12 dní

Nabízí

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Slezská 69
13000 Praha 3
telefon: 224942149

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Adana 27 °C
Adana / Sakirpasa 27 °C
Ankara / Esenboga 14 °C
Antalya 26 °C
Canakkale 21 °C
Dalaman 23 °C
Gaziantep 23 °C
Istanbul 19 °C
Izmir / Adnan Menderes 21 °C

Základní informace

Turecko

Turecko
Hlavní město: Ankara
Počet obyvatel: 58 731 956
Měna: TRY
Rozloha: 779,450 km2

Místopisy

  • Marmarský region

    Nejmenší, ale nejvíce osídlený region Turecka. Nachází se na severozápadě země. Evropská část Turecka zde sousedí s Bulharskem a Řeckem a od asijské části je oddělena Marmarským…

  • Egejský region

    Egejský region se nachází na západě Turecka. Jeho břehy omývá Egejské moře. Díky velkému množství letovisek a měst (Bitez, Bodrum, Icmeler, Ildiri, Kadriye, Türkbükü apod…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://turecko.vasezajezdy.cz/zajezdy/okruh-tureckem-krasa-orientu-345507/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://turecko.vasezajezdy.cz