Kouzlo Istanbulu a perly Jordánska ***

cena od 34 990 Kč termín: 30.06.2017 délka: 7 dní (zájezd č. 453199)

7 - denní zájezd

Min. počet účastníků 15.
Zájezd ve spolupráci s partnerskou CK.

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy do Istanbulu, transfer z letiště do hotelu. Dle letového řádu možná večerní pěší prohlídka města s průvodcem. Večeře a nocleh.
2. den:snídaně. V celodenní prohlídce Istanbulu nebude chybět chrám Boží moudrosti – Hagia Sophia, Nová mešita – Yeni Cami, Modrá mešita s šesti minarety, palác Topkapi s jedinečnou sbírkou čínského porcelánu, klenotnicí a Pavilonem posvátného roucha. Pravá orientální atmosféra na turisty čeká při návštěvě Velkého bazaru s kořením a tureckými dobrotami včetně nefalšovaného tureckého medu. Večeře a nocleh.
3. den:snídaně. Volný program v Istanbulu s možností fakultativního výletu lodí po Bosporu. Po večeři transfer na letiště a odlet do Ammánu. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh.
4. den:snídaně. Prohlídka Ammánu - zříceniny amfiteátru, citadela a palác Umayyad. Návštěva města Jerash, které je dokonalou ukázkou římského provinčního města na Blízkém Východě a je nazýváno Pompeje Východu. Většina města je stále ukryta pod rozvalinami a nánosy po zemětřesení v roce 747. Přesto zde vynikají některé stavby, z nichž nejvýznamnější je velký hipodrom, kde se dnes konají historické závody koňských spřežení a zápasy. Dále Chrám bohyně Artemis, dvě divadla a další. Návrat do Ammánu. Večeře a nocleh.
5. den:snídaně. Odjezd do Petry - zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit tzv. klášter Ad-Dér. Večeře a nocleh.
6. den:snídaně. Odjezd k Mrtvému moři - koupání a relaxace. Odpoledne přejezd do Ammánu. Večeře a nocleh.
7. den:snídaně, dle letového řádu transfer na letiště odlet přes Istanbul do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

23 330 Kč
Základní cena od 23 330 Kč

Melas Holiday Village

Turecko, Turecká Riviéra
Poloha: resort se nachází přímo u písčité pláže a je obklopený velkou zahradou. Do centra letoviska Side 2 km, od letiště v Antalyi 65 km. U hotelu se nachází promenáda kolem pláže, po které je možné dojít až do centra Side. Vybavení: recepce, velká hlavní bufetová restaurace v budově, 3 a la carte…
termín: 19.05.2018 délka: 8 dní
19 990 Kč
Základní cena od 19 990 Kč

Sultan of Dreams

Turecko, Turecká Riviéra
Poloha: hotel se nachází cca 25 km od letoviska Side, v oblasti Side Kizilot, přímo u široké písečné pláže. Vstup do vody - hrubý písek s malými oblázky. Přímo u hotelu malé nákupní centrum - bazar. Spojení do Side nebo Alanye (cca 40 km) místními taxi nebo dolmuši. Vybavení: hotel se skládá ze 3 budov,…
termín: 19.05.2018 délka: 8 dní
23 190 Kč
Základní cena od 23 190 Kč

Titanic Deluxe Golf Belek

Turecko, Turecká Riviéra
Nový 5* Luxusní resort se rozkládá na ploše o rozloze 200.000 m2 mezi krásnými borovicovými lesy, středozemním mořem a řekou Besgoz. Resort o kapacitě 600 pokojů dává přístup k jedné z nejhezčích soukromích pláží Antalye, na níž se dostanete krásnou projížďkou lodí po řece. Resort dokáže uspokojit i…
termín: 02.06.2018 délka: 8 dní

Nabízí

Cestovní kancelář INEX

Cestovní kancelář INEX

Divadelní 6
30121 Plzeň
telefon: 377360360

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Ankara 11 °C
Ankara / Esenboga 19 °C
Antalya 27 °C
Canakkale 19 °C
Dalaman 25 °C
Istanbul 21 °C
Izmir / Adnan Menderes 24 °C

Základní informace

Turecko

Turecko
Hlavní město: Ankara
Počet obyvatel: 58 731 956
Měna: TRY
Rozloha: 779,450 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://turecko.vasezajezdy.cz/zajezdy/kouzlo-istanbulu-a-perly-jordanska-453199/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://turecko.vasezajezdy.cz